Поврзи се со нас

Популарно.мк

Заврши Интернационалниот џез викенд во Прилеп

Настани

Заврши Интернационалниот џез викенд во Прилеп

Со настапот на руската драмендбејз атракција Салто и алтер составот на Дарко Рундек – CUL DE SAC беше затворен годинашниот Џез викенд во Прилеп. 

– И оваа година, како и изминатите, љубителите на џез музиката имаа можност да уживаат во богатата програма со повеќе изведувачи од државава и од странство, информира општина Прилеп.

Фестивалот, како што се наведува, го презентираше музичкото творештво во светот на џезот пред прилепската публика со основна идеја за поинаков, урбан Прилеп и заложби за следење на вистинските светски културни вредности.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.