Поврзи се со нас

Популарно.мк

Повозрасен маж исчезнал во Мавровско Езеро

Актуелно

Повозрасен маж исчезнал во Мавровско Езеро

Попладнево во водите на Мавровско Езеро исчезнал маж чиј идентитет и возраст не се познати. Специјализирани екипи на МВР пребаруваат по дното на брегот во близина на месноста Бунец, бидеќи постои сомнеж дека лицето кое пријавено за исчезнато е удавено.

Од првичните информации на Јавното обвинителство најверојатно се работи држжавјанин на Република Турција на возраст од околу 60 години

Неофицијално, тој со свои пријатели дошол на излет. Попладнево околу 16 часот влегол во езерото со уште едно лице и двајцата излетници запливале во водата. Во еден момент, едниот од нив почнал да тоне и се обидувал да исплива, по што му се губи трагата. Едниот допливал до брегот и побарал помош.

Случајот во полициското одделение Маврово, го пријавил рибар кој бил во близина по што полициски службеници помогнале и едниот од излетниците го префрлиле во гостиварската болница.

Во моментов Јавното обвинителство ја следи потрагата по исчезнатиот која ја изведуваат екипи на СВР Тетово и нуркачи на МВР. Засега не се соопштуваат повеќе детаљи.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.