//
Следи нѐ
To Top

Завршува летниот распуст, учениците од утре на настава

За околу 275.000 основци и средношколци завршува летниот распуст и од утре за нив почнува новата 2015/2016 година. Првпат во училишните клупи ќе седнат и околу 20.000 првачиња.

Од вкупниот број ученици, околу 190.000 се основци и околу 85.000 средношколци.

реклама

Во Македонија има 105 средни и 337 основни училишта.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: