//
Следи нѐ
To Top

Тејлор Свифт ја доби MTV наградата за поп видео за 2015 година

Американската поп пејачка Тејлор Свифт синоќа ја доби наградата на MTV за поп видео, од женски изведувач, за спотот „Blank Space”.

Свифт имаше девет номинации за видео музичките награди.

реклама

Наградата за музичко видео, од машки изведувач, ја доби одличниот композитор, изведувач и диџеј Марк Ронсон за „Uptown Funk” со учество на Бруно Марс.

Ники Минаж стана добитничка на видео музичката награда за хип-хоп.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: