//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Оваа тетоважа пренесува две пораки од два различни агли

Бека Мајелс ставила тетоважа на своето лево бедро. Но тетоважата, од аголот на набљудувачот може да се прочита како: Јас сум добро, додека од аголот на сопственичката на тетоважата: Спаси ме.

Девојката, која има 21 година, напиша на Фејсбук дека тетоважата е на вистинското место.

реклама

– Тетоважата секогаш ме потсетува дека некои луѓе само изгледаат добро, а всушност не се, напиша Бека.

Фотографијата стана многу популарна на социјалните мрежи и ја виделе повеќе од 200.000 лица.

– Ве молам и натаму да ја споделувате. Ова е начин да го смениме аголот на гледање на луѓето кои не знаат како им е на оние кои страдаат од депресија, вели таа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 31, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 31, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 31, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: