fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мајли Сајрус призна: „Јас сум пансексуалка!“

Сцена

Мајли Сајрус призна: „Јас сум пансексуалка!“

Пејачката позната по својот бурен начин на живот, провокативно облекување, но и врските како со мажи, така и со девојки, Мајли Сајрус изјави дека е пансексуалка. 

По шпекулациите за љубовната ориентација на пејачката, се огласи и самата таа, објаснувајќи за што станува збор.

– Многу сум отворена во тој поглед. Јас сум пансексуалка, но не сум во врска. Имам 22 години, излегувам, но го менувам стилот на секои две недели, како и лицата со кои сум во врска, изјави младата пејачка во интервју за британскиот магазин „Ели“.

Пансексуалност е сексуална ориентација слична на бисексуалност, но пофлексибилна. Пансексуалците можат да уживаат во разни видови сексуалност и врски со мажи, жени, трансродови, андрогини и родово неопределени лица.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.