//
Следи нѐ
To Top

Ријана планира да прослави една деценија во музичката индустрија

Популарната пејачка Ријана планира оваа година да прослави една деценија кариера во музчката индустрија и рече дека не може да верува дека поминале десет години.

Ријана има неколку работи на ум и изјави дека не заборавила на јубилејот, затоа што многу и значи што стигна до десет години.

реклама

Таа го издаде деби албумот „Music of the Sun“ во 2005 година. Има објавено вкупно седум албуми и освои осум Греми награди.

Оваа година Ријана објави три сингла, а моментално работи на нов албум.

Работата на новиот албум, како што рече таа, оди одлично. Снимени се многу песни и не може да дочека да биде завршен и објавен.

Ријана го претставни и нејзиниот нов парфем Ri Ri во Бруклин, прв од новата трилогија мириси.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: