Следи нѐ
To Top

Роналдо по „твит“ заработува рекордни 230.366 евра

Светскиот фудбалски ас Португалецот Кристијанo Роналдо не е само најдобрo платен играч на планетата, туку и неговото комуницирање по пат на социјaлните мрежи е најценето, со рекордни 230.366 евра колку што зарабува по „твит“, пренесува „Рекорд“.

Ѕвездата на мадридскиот Реал во конкуренција на спортисти има најголем број следбеници на Твитер, 37,7 милиони.

реклама

На второ место на најдобро платени спортисти кои се огласуват на Твитер е американскиот НБА кошаркар, Леброн Џејмс со 125.638 евра.

Самото огласување по пат на Твитер не носи пари само по себе, туку се наплатува рекламирање на производ на одредена компанија.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијасептември 4, 2015
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијасептември 4, 2015
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијасептември 4, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.