Поврзи се со нас

Популарно.мк

Почина најнискиот човек на светот

Вести

Почина најнискиот човек на светот

Почина најнискиот човек на светот, Непалецот Чандра Бахадур Данги.

Данги, кој беше висок само 54,6 сантиметри, почина на 75-годишна возраст, соопштија претставници на Гинисовата книга на рекорди.

Минатиот ноември Гинисовата книга на рекорда организира средба Чандра и највисокиот човек на светот, Турчинот Султан Козен, кој е висок 2,51 сантиметар. Двајцата се запознаа пред Парламентот во Лондон и признаа дека се воодушевени од средбата.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.