fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло со засилен ветер од западен правец

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло со засилен ветер од западен правец

Времето во поголемиот дел на Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува засилен ветер од западен правец кој ќе достигнува брзина до околу 60 километри на час.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 29 до 36 степени.

Во Скопје, слично време, со температура до 31 степен.

Особено температурата ќе опадне во северните делови, но во југоисточниот дел ќе биде се уште висока за овој дел од годината.

Времето од понеделник ќе биде променливо и посвежо со сончеви периоди. Дневната температура ќе биде пониска за осум до 12 степени во однос на денешната, а во вторник ќе се движи од 20 до 26 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.