fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Од денеска затворена скопската обиколница поради снимањето на филмот „A Fond“

Актуелно

Од денеска затворена скопската обиколница поради снимањето на филмот „A Fond“

Скопската обиколница од 7 часот изутрина  е затворена за сообраќај, согласно воведениот времен режим поради снимањето на францускиот филм „A Fond“.

Сите возила се пренасочуваат кон влезот во Скопје.

Според Одобрението од Министерство за транспорт и врски од 3-ти овој месец и известувањето од „Мануфактура продукција“, времена измена на режимот на сообраќај на делница 3 Автопат 2, клучка „Хиподром“ –  клучка „Сарај“ (Скопска обиколница)  ќе има  16 дена  од 7 до 19 часот.

Скопската обиколница ќе биде затворена од 7 до 11 септември,  од 14 до 18 септември, од 21 до 25 септември, како и на 28 септември.

Според Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Информацијата се однесува само за македонската страна на премините.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.