//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Гугл го промени логото во чест на Денот на независноста на Македонија

Интернет пребарувачот Гугл го промени своето лого во чест на Денот на незавиноста на Македонија, 8 Септември.

Иако ова лого е видливо само за посетителите од Македонија, сепак е познато дека овој гигантски светски бренд секоја година со симболично менување на логото им го честита празникот на Македонците.

реклама

На логото е прикажано македонското знаме, а во позадината се гледа езеро.

Во продолжение погледнете го логото:

logo-google

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Интернет

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: