Поврзи се со нас

Популарно.мк

ФОТО: Гугл го промени логото во чест на Денот на независноста на Македонија

Интернет

ФОТО: Гугл го промени логото во чест на Денот на независноста на Македонија

Интернет пребарувачот Гугл го промени своето лого во чест на Денот на незавиноста на Македонија, 8 Септември.

Иако ова лого е видливо само за посетителите од Македонија, сепак е познато дека овој гигантски светски бренд секоја година со симболично менување на логото им го честита празникот на Македонците.

На логото е прикажано македонското знаме, а во позадината се гледа езеро.

Во продолжение погледнете го логото:

logo-google

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.