Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Метео прогнозер го изговори градот со најтешко име во еден здив!

Видео

ВИДЕО: Метео прогнозер го изговори градот со најтешко име во еден здив!

Лиам Датон, прогнозер на Канал 4 телевизија, стана инстант ѕвезда откако, како да пие чаша вода, за време на својот ТВ настап, го изговори името на гратчето во Велс, кое претставува едно од најтешките и најнеразбирливите имиња на населено место во Европа.

Неговиот изговор беше без ниедна грешка, течен и спонтан, а ако можеби мислите дека станува збор за нешто што не е така тешко да изговорите, изговорите го ова:

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.

Тоа е името на велшкиот град, долг неверојатни 58 букви што Датон го прочита без никакви тешкотии. Погледајте го видеото.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.