//
Следи нѐ
To Top

ВИДЕО: Метео прогнозер го изговори градот со најтешко име во еден здив!

Лиам Датон, прогнозер на Канал 4 телевизија, стана инстант ѕвезда откако, како да пие чаша вода, за време на својот ТВ настап, го изговори името на гратчето во Велс, кое претставува едно од најтешките и најнеразбирливите имиња на населено место во Европа.

Неговиот изговор беше без ниедна грешка, течен и спонтан, а ако можеби мислите дека станува збор за нешто што не е така тешко да изговорите, изговорите го ова:

реклама

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.

Тоа е името на велшкиот град, долг неверојатни 58 букви што Датон го прочита без никакви тешкотии. Погледајте го видеото.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: