//
Следи нѐ
To Top

ВИДЕО: Сем Смит автор на насловната песна на новот Џејмс Бонд

Од 26 септември оваа година сите љубители на најпознатиот таен агент во светот, Џејмс Бонд, ќе уживаат во новото продолжение на филмот под наслов „Spectre“.

И додека агентот 007 уште еднаш ќе го игра познатиот Даниел Кејг, кој често и го нарекуваат Џејмс Бонд, насловната песна овој пат нема да ја пее Адел, туку британската поп сензација Сем Смит.

реклама

Песната под наслов „Writing’s On The Wall“, Сем ја сними уште во јануари оваа година, а во разговор за Би-Би-Си, откри дека му требало само 20 минути да ја напише. Според Смит, тоа е најбрзо напишана песна во неговата кариера кога се работи за љубовна балада.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: