//
Следи нѐ
To Top

Принцот Хари се смири со поранешната девојка: Дали нѐ очекува уште една кралска свадба

Дали не очекува уште една кралска свадба во Велика Британија?

Ваквото прашање се почесто го поставуваат британските таблиди по обелоденувањето на веста дека принцот Хари повторно се гледа со неговата поранешна девојка Челзи Дејви.

реклама

Двојката ја започна врската 2004 година и тие беа заедно седум години (со извесни прекини). Челси дури беше придружничка на Хари на свадбата на неговиот брат Вилијам.

Имаше гласини дека во врската на Хари со русокосата адвокатка се вмешала неговата баба, кралицата Елизабета, на која навидно не и одговарало тоа што Чезли не е се „сина крв“. Но, имајќи го фактот дека таква крв нема ни Кејти Мидлетон, целата приказна набрзо беше заборавена.

Како и да е, Хари набрзо по прекинот тоа започна врска со уште една русокоса убавица, Кресида Бона, со кој беше две години до 2014-та.

Но, се чини дека ниту една не може да ја замени Челзи, која пријателите ја опишуваат како „необична, силна и самостојна млада жена, која точно знае што сака“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Uncategorized

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: