Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тејлор Свифт е новата Инстаграм кралица!

Сцена

Тејлор Свифт е новата Инстаграм кралица!

Долго време на тронот беше Бијонсе која на нејзиниот Инстаграм профил забавуваше милиони луѓе во светот, но минатата недела беше соопштено дека била надмината од реалити ѕвездата Ким Кардашијан. Сега имаме нова Инстаграм кралица, а тоа е популарната млада пејачка Тејлор Свифт.

25-годишната пејачка има повеќе од 45,6 милиони пријатели од целиот свет, а новите спотови „Wildest Moments“ и настапите со познати пријатели се добитна комбинација, со која ги победи и голите фотографии на Ким Кардашијан.

Сепак, семејствата Кардашијан – Вест се во добри однсои. Кање и Тејлор денес се пријатели, а по МТВ ВМА доделувањето награди дури и испрати цвеќе. Тејлор секако се пофалли на Инстаграм. Освен тоа, Тејлор најмногу споделува фотографии од нејзините настапи, ја обожава нејзината мачка, пријателките и момчето Келвин Харис.

Всушност, сето тоа е многу нормално, само што  нејзиниот живот е под лупа во јавноста.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.