//
Следи нѐ
To Top

Бруно Марс ѕвезда на овогодишниот Супер Боул

Американската пејачка ѕвезда Бруно Марс, ќе биде главен изведувач на шоуто во полувремето на Супер Боул, финале на лигата на американскиот фудбал, што ќе се одржи во февруари Санта Клара во Калифорнија.  

Како што пренесуваат американските медиуми, Марс исто така е домаќин на настанот, што значи дека ќе може да избира гости и други изведувачи.

реклама

Марс на Супер Боул настапи во 2014 година и заедно со Ред Хот Чили Пеперс привлече 115,3 милиони телевизиски гледачи, што тогаш беше рекорд.

Супер Боул е најгледано американско телевисиско случување, на кое секоја година на полувреме гостуваат најпознати изведувачи.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: