Поврзи се со нас

Популарно.мк

Бруно Марс ѕвезда на овогодишниот Супер Боул

Сцена

Бруно Марс ѕвезда на овогодишниот Супер Боул

Американската пејачка ѕвезда Бруно Марс, ќе биде главен изведувач на шоуто во полувремето на Супер Боул, финале на лигата на американскиот фудбал, што ќе се одржи во февруари Санта Клара во Калифорнија.  

Како што пренесуваат американските медиуми, Марс исто така е домаќин на настанот, што значи дека ќе може да избира гости и други изведувачи.

Марс на Супер Боул настапи во 2014 година и заедно со Ред Хот Чили Пеперс привлече 115,3 милиони телевизиски гледачи, што тогаш беше рекорд.

Супер Боул е најгледано американско телевисиско случување, на кое секоја година на полувреме гостуваат најпознати изведувачи.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.