fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Скопје 17 сообраќајки со 21 повреден

Uncategorized

Во Скопје 17 сообраќајки со 21 повреден

Во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на 17 сообраќајни незгоди од кои во 14 полесно се повредени осум возачи на патничко моторно возило, осум сопатници, еден пешак, двајца велосипедисти и двајца возачи на мопед, а три поминале само со материјална штета.

Во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција откриени и санкционирани се девет возачи кои не ги почитувале светлосно сообраќајните знаци на крстосниците, пет возачи не го почитувале ограничувањето на брзината на движење со возилото, пет возачи го управувале возилото под дејство на алкохол кои се исклучени од сообраќај, 11 возачи кои го користеле мобилниот телефон за време на управување со возилото, како и 11 пешаци кои поминале вон обележан пешачки премин.

Со помош на специјалното возило „пајак“ во текот на изминатиот ден од страна на сообраќајната полиција отстранети се 59 возила кои го попречувале нормалното одвивање на сообраќајот.

За денеска нема најавено вонредни настани со што се очекува сообраќајот да се одвива тековно и според постоечката сообраќајна регулатива.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Uncategorized

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.