Поврзи се со нас

Популарно.мк

Меси стана татко по вторпат

Спорт

Меси стана татко по вторпат

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси по вторпат стана татко, откако неговата девојка роди син, соопшти семејството на напаќачот од редовите на Барселона.

– Матео Меси е роден во петок во Барселона. Тој е прекрасен и уживаме во овие среќни моменти, напиша на Твитер братот на фудбалерот.

Меси (28) и неговата долгогодишна девојка Антонела Рукацо веќе го имаат синот Тијаго, кој наскоро ќе наполни три години.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.