Поврзи се со нас

Популарно.мк

Светски спортски брендови во новата продавница BUZZ во Скопје Сити Мол

Магазин

Светски спортски брендови во новата продавница BUZZ во Скопје Сити Мол

Вториот кат во Скопје Сити Мол е новото место за фанатиците по различни и лимитирани изданија на патики и lifestyle гардероба со урбан печат. Со автентичен израз и уникатно шопинг искуство, BUZZ пристигна и во Македонија.

BUZZ на своите потрошувачи им носи новитети од глобалното опкружување преку селектирани колекции презентирани на посебен начин. Мисијата на овој lifestyle концепт е да промовира нова култура на casual и спортска гардероба преку модерна, поинаква и оригинална презентација.

Потрошувачите на BUZZ се трендсетери кои ги следат светските трендови, определени за спортска елеганција која го отсликува нивниот начин на живот – опуштен и “cool“.

Canon EOS 5D Mark II - 0010

BUZZ е синоним за добар шопинг, со добра забава и поволни цени. Едноставно, BUZZ е новата главна станица на сите љубители од Македонија и регионот на одлични и поинакви патики.

Продавницата е лоцирана на 2 кат во Скопје Сити Мол, веднаш до делот кај рестораните, а за повеќе детали можете да ја проверите нивната фејсбук фан страна www.facebook.com/buzzmacedonia

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.