//
Следи нѐ
To Top

Светски спортски брендови во новата продавница BUZZ во Скопје Сити Мол

Вториот кат во Скопје Сити Мол е новото место за фанатиците по различни и лимитирани изданија на патики и lifestyle гардероба со урбан печат. Со автентичен израз и уникатно шопинг искуство, BUZZ пристигна и во Македонија.

BUZZ на своите потрошувачи им носи новитети од глобалното опкружување преку селектирани колекции презентирани на посебен начин. Мисијата на овој lifestyle концепт е да промовира нова култура на casual и спортска гардероба преку модерна, поинаква и оригинална презентација.

реклама

Потрошувачите на BUZZ се трендсетери кои ги следат светските трендови, определени за спортска елеганција која го отсликува нивниот начин на живот – опуштен и “cool“.

Canon EOS 5D Mark II - 0010

BUZZ е синоним за добар шопинг, со добра забава и поволни цени. Едноставно, BUZZ е новата главна станица на сите љубители од Македонија и регионот на одлични и поинакви патики.

Продавницата е лоцирана на 2 кат во Скопје Сити Мол, веднаш до делот кај рестораните, а за повеќе детали можете да ја проверите нивната фејсбук фан страна www.facebook.com/buzzmacedonia

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 16, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 16, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 16, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: