//
Следи нѐ
To Top

Тигар уби чувар во Зоолошката градина во Полска

Еден суматарски тигар од Зоолошката градина во полскиот град Вроцлав, утрово нападнал и убил еден од чуварте во текот на рутинското чистење на неговиот кафез, соопшти портпаролот на локалната полиција, Камил Ринкјевич.

Според наводите на локалната телевизија ТВН 24, чуварот имал 20-годишно искуство во водење сметка за тигрите.

реклама

Обвинителството започна истрага за случјот, а директорот на Зоолошката градина најави дека ќе оддржи прес-конференција во врска со овој настан во текот на денов.

Инаку, Зоолошката градина во Вроцлав, од утре треба да биде домаќин на Меѓународна конференција на директори во зоолошки градини од Европа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 16, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 16, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 16, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: