fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Добитникот на „Златна камера 300“ Бруно Ганц пристигна во Битола

МК Сцена

Добитникот на „Златна камера 300“ Бруно Ганц пристигна во Битола

Актерот Бруно Ганц, добитник на специјалната „Златна камера 300“ за особен придонес во филмската уметност што се доделува на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ пристигна во Битола.

Тој синоќа се прошета по Широк Сокак заедно со директорот на фестивалот Димитар Николов, неговата сопруга Кристина Христова-Николова и режисерот Митко Панов, член на меѓународното жири на Официјалната програма на фестивалот. Претходно Ганц со домаќините ја посети и винарската визба „Тиквеш“, која годинава е спонзор на фестивалот.

IMG_8451

Наградата на Ганц ќе му биде врачена утревечер, на свеченото отворање на 36. издание на фестивалот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.