Поврзи се со нас

Популарно.мк

Едно лице загина во сообраќајка на патот Куманово – Пчиња

Актуелно

Едно лице загина во сообраќајка на патот Куманово – Пчиња

Едно лице загина, а едно е потешко повредено во сообраќајната несреќа што околу 15 часот се случи на регионалниот пат Куманово-Пчиња.

Од кумановската полиција потврдуваат дека има сообраќајна несреќа, но не соопштуваат детали.

Увид на местото на несреќата врши екипа од СВР Куманово и од Основно јавно обвинителство.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.