fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Трагедија на „Илинденска“ во Скопје: Прегазено 13-годишно дете!

Актуелно

Трагедија на „Илинденска“ во Скопје: Прегазено 13-годишно дете!

Тринаесетгодишно дете е вечерва прегазено во близина на фонтаната во Градскиот парк на улица Илинденска.

Според МВР, трагедијата се случила во 18 часот и 40 минути кога возило пунто управувано од 47 годишна скопјанка со иницијали М.Л. удрила во детето кое возело велосипед. Детето било пренесено во Ургентиниот центар во Скопје, каде им подлегнало на повредите.

Извршен е увид и се утврдуваат причините за несреќата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.