//
Следи нѐ
To Top

„Пријатели“ најдобра телевизиска серија на сите времиња

Култниот телевизиски серијал „Пријатели“ се најде на првото место на листата на 100 најдобри серии на сите времиња што ја изработи „Холивуд Рипортер“, врз основа на анкетата во која биле вклучени 2.800 професионалци од телевизиите во САД.

Најмногу гласови од анкетираните доби серијата „Пријатели“, која во САД се емитуваше од 1990 до 2000 година.

реклама

На вторто место се пласира серијата „Да станеш лош“ („Breaking Bad“), која по пет сезони престана да се емитува во 2013 година, а на третото место е „Досиеја Икс“ со агентите Фокс Молдер и Дејна Скали, кои ги толкуваат Дејвид Духовни и Џулијан Андерсон.

Топ 20 листа на најдобри американски телевизиски серии на сите времиња според „Холивуд Рипортер“:

1. „Пријатели“

2. „Да станеш лош“ („Breaking Bad“)

3. „Досиеја Икс“

4. „Игра на престолите“

5. „Сајнфилд“

6. „Сопранови“

7. „Во сабота навечер во живо“

8. „Ја сакам Луси“

9. „Луѓето од Менхетен“ („Mad Men“)

10. „Симпсонови“

11. „Западно крило“

12. „Секс и Градот“

13. „M*A*S*H“

14. „Модерно семејство“

15. „Изгубени“

16. „Попречени во развојот“

17. „Зона на самракот“

18. „Третиот камен од Сонцето“

19. „Шоуто на Мери Тајлер Мур“

20. „Твин Пикс“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 20, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 20, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 20, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: