//
Следи нѐ
To Top

Се расчистуваат последиците од невремето во Скопје

Поради силното невреме со обилни врнежи што во изминативе неколку часа го зафати Скопје, екипи на Градот Скопје и јавните претпријатија излегоа на терен и ги расчистуваат последиците од невремето.

Екипите, соопшти Град Скопје, на терен детектирале повеќе паднати гранки и скршени дрвја кои се отстрануваат.

реклама

Обилни врнежи од дожд се очекуваат и во текот на ноќта.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: