Поврзи се со нас

Популарно.мк

Силно невреме во Куманово доцна попладнево

Актуелно

Силно невреме во Куманово доцна попладнево

Силно невреме проследено со интензивни врнежи од дожд, ситен град на одредени локации, електрични празнења и силен ветер, што попладнево го зафати Куманово предизивика проблеми во централното градско подрачје.

Лимен кров од зграда, лоцирана спроти основото училиште „Браќа Миладиновци“, паднал врз паркиран автомобил „рено меган“, а ја турнал и заштитната ограда на училиштето. Нема повредени при овој несреќен случај. Станарите од зградата и сопственикот на автомобилот повикале полиција која ја блокираше улицата за сообраќај.

Невремето во кумановско започна околу 16.15 часот и траеше половина час. На неколку локации во Куманово силниот ветер откорнал и гранки од дрва.

Од ТППЕ Куманово информираат дека интервенирале на поплавени подрумски простории на улицата „Киро Фетак“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.