Поврзи се со нас

Популарно.мк

Комуникацијата преку Скајп денеска беше недостапна низ целиот свет

Интернет

Комуникацијата преку Скајп денеска беше недостапна низ целиот свет

Комуникацијата преку популарната апликација Скајп денес е недостапна за корисниците низ целиот свет.

На сајтот на Скајп е наведено: „Моментно сме преоптоварени… Ве молиме обидете се подоцна“.

Службата за поддршка на Скајп соопшти дека е свесна за проблемот, кој се појави и дека работи на негово отстранување.

Корисниците на Скајп нема да можат да го менуваат нивниот статус, сите нивни контакни ќе се прикажуваат како да се отсутни и тие нема да бидат во можност да ги повикуваат, наведуваат од седиштето на Скајп.

Тие додаваат дека „пораките се испраќаат нормално“.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.