//
Следи нѐ
To Top

Комуникацијата преку Скајп денеска беше недостапна низ целиот свет

Комуникацијата преку популарната апликација Скајп денес е недостапна за корисниците низ целиот свет.

На сајтот на Скајп е наведено: „Моментно сме преоптоварени… Ве молиме обидете се подоцна“.

реклама

Службата за поддршка на Скајп соопшти дека е свесна за проблемот, кој се појави и дека работи на негово отстранување.

Корисниците на Скајп нема да можат да го менуваат нивниот статус, сите нивни контакни ќе се прикажуваат како да се отсутни и тие нема да бидат во можност да ги повикуваат, наведуваат од седиштето на Скајп.

Тие додаваат дека „пораките се испраќаат нормално“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Интернет

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: