Следи нѐ
To Top

Обиколницата од утре повторно затворена за сообраќај

Обиколницата околу Скопје утре од 7 до 19 часот ќе биде затворена за сообраќај.

Како што соопштија од продукциската куќа „Шик Филмс” и Мануфактура продукција, затворањето на обиколницата е заради потребите на снимањето на францускиот филм „A Fоnd”.

реклама

Според најавите, истата треба да биде затворена до крајот на месец септември.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.