//
Следи нѐ
To Top

Апликацијата Скајп утрово повторно достапна за сите корисници ширум светот

Популарната апликација за комуникации Скајп утрово ја обнови нормалната работа, по сериозните проблеми и прекини во текот на вчерашниот ден.

– Мило ни е што можеме да соопштиме дека сервисот Скајп во целост работи, се наведува во официјалниот твит на компанијата.

реклама

На сите оние кои вчераа сакаа да се вклучат на Скајп им се појавуваа пораките: „Моментно сме преоптеретени… Ве молиме обидете се подоцна“ или „Симнете го Скајп за користење во кое било време“.

Службата за поддршка на компанијата тогаш соопшти дека е свесна за проблемот кој се појавуба и дека се работи на негово отстранување.

Причините за вчерашниот „проблем“ засега не се соопштени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Интернет

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: