Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Есента започнува со сончево, но студено време

Актуелно

Есента започнува со сончево, но студено време

Есента во Македонија и на северната хемисфера на Земјата почнува денеска во 10 часот 21 минута и 33,26 секунди. Во истовреме на јужната Земјина полутопка ќе почне пролетта.

На почетокот на есента, Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 20 минути, а ќе зајде во 18 часот и 32 минути. Денот ќе трае 12 часа и 12 минути.

Времето на првиот есенски ден ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет кои повеќе ќе бидат застапени во југозападниот дел на Македонија. Максималната температура ќе достиге до 29 степени.

Есента ќе трае до 22 декември во 05 часот и 48 минути кога настапува зимата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.