fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Силно невреме попладнево во Скопје

Актуелно

Силно невреме попладнево во Скопје

Невреме со поројни врнежи од дожд, град, грмежи и засилен ветер го зафати Скопје.

Како што најави Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), нестабилното време и  влажната воздушна маса од Медитеранот ќе ја зафатат цела Македонија.

Во текот на ноќта се очекува процесите да бидат поинтензивни локално, со врнежи од над 25 литри на метар квадратен.

УХМР за наредните денови најавува променливо облачно време со посвежи утра и дневни температури во интервал од 18 до 26 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.