//
Следи нѐ
To Top

Скопската обиколница утре повторно отворена за сообраќај

Обиколницата околу Скопје утре ќе биде отворена за сообраќај поради метеоролошките најави за интензивни врнежи дожд, соопшти Манифектура продукција  во име на „Шик филмс“.

Во сабота, пак, обиколницата од 5:00 до 18:00 часот ќе биде затворена за сообраќај.

реклама

На скопската обиколница францускиот „Шик филмс“ го снима филмот „А фонд“. Поради снимањето на филмот за до крајот на месецов беше најавено дека  обиколница ќе биде затворена од  7 до 19 часот.

Според Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), сообраќајот на патиштата во државата се одвива по влажни коловози.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: