fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Скопската обиколница утре повторно отворена за сообраќај

Актуелно

Скопската обиколница утре повторно отворена за сообраќај

Обиколницата околу Скопје утре ќе биде отворена за сообраќај поради метеоролошките најави за интензивни врнежи дожд, соопшти Манифектура продукција  во име на „Шик филмс“.

Во сабота, пак, обиколницата од 5:00 до 18:00 часот ќе биде затворена за сообраќај.

На скопската обиколница францускиот „Шик филмс“ го снима филмот „А фонд“. Поради снимањето на филмот за до крајот на месецов беше најавено дека  обиколница ќе биде затворена од  7 до 19 часот.

Според Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), сообраќајот на патиштата во државата се одвива по влажни коловози.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.