//
Следи нѐ
To Top

ВИДЕО: Селфи лажица – можете да јадете и да се фотографирате во исто време

Да, добро прочитавте – селфи лажица. Секако, за овој неверојатен изум можеме да се заблагодариме на една компанија за житарки, бидејќи како да појадувате, а тоа да не го објавите на социјалните мрежи.

Стапот е долг 76 см и има копче со функционална лажица, така што при секој нов залак можете да се фотографирате.

реклама

– Поминале денови кога сте јаделе вкусен доручек, а вашите пријатели не знаеле за тоа, се порачува во рекламата.

– Па, зошто би морале да избирате меѓу храната и споделувањето? Со „селфи лажицата“ можете и едното и другото.

Иако многумина биле критички према селфи стапот, оваа година доживеавме и најголемите „хејтери“ да имаат фотографии направени токму со помош на стап. Што мислите, дали тоа ќе биде случај со „селфи лажицата?

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 25, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 25, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 25, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: