Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Едно лице повредено во сообраќајка кај тунелот Катланово

Актуелно

Едно лице повредено во сообраќајка кај тунелот Катланово

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која денеска околу 13:50 часот се случила на автопатот Велес-Скопје, кај тунелот Катланово. Во сообраќајна несреќа учествувале две товарни возила и еден патнички автомобил.

Како што информираат од СВР Велес едно лице е повредено и однесено со Брза помош на Скопските клиники.

– Сообраќајот се уште е во прекин и за кратко се очекува да се нормализира, изјави Анита Стојковска портпарол на СВР Велес.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.