Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сообраќајна несреќа во скопски Аеродром: Сакајќи да избегне удар во дете се превртил на кров

Актуелно

Сообраќајна несреќа во скопски Аеродром: Сакајќи да избегне удар во дете се превртил на кров

Фотографијата е преземена од Фејсбук

Возач е полесно повреден во сообраќајна несреќа која вечерва се случила во скопската населба Аеродром во близина на „Мајчин дом“.

Возачот со автомобил марка „Шкода Октавиа“ со скопски регистерски таблици, возел од Т.Ц. Бисер кон Железничката станица во Скопје и сакајќи да избегне директен удар во дете, изгубил контрола и автомобилот се превртил на кров.

Според очевидци, возилото се движело на булеварот Јане Сандански со повеќе од 100 км на час.

Полицијата извршила увид, а повредениот возач е пренесен во болница. Нема други повредени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.