//
Следи нѐ
To Top

Крис Браун и натаму на „црната листа“ поради претепување на Ријана

Пејачот Крис Браун веројатно ќе добие виза за Австралија, која е доведена во прашање поради неговиот карактер.

Имено, министерката за жени Микејлија Кеш претходно му препорача на министерот за имиграции на познатиот пејач да не му се одобри виза по повод најавената турнеја, бидејќи во 2009 година е осуден за семејно насилство откако ја претепа својата тогашна девојка Ријана, но оттогаш имаше две турнеи низ Австралија.

реклама

Меѓутоа, издадено е и формално соопштение да се разгледа одбивањето на неговата виза, потврди министерот за имиграции Питер Дутон, и Браун сега има 28 денови да вложи жалба и да објасни зошто му е потребно одобрување.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • Hooverphonic доаѓаат во Скопје!

  Концертот на извонредниот трип хоп бенд HOOVERPHONIC кој ќе се одржи во Скопје, во рамки на својата балканска турнеја, која е...

  Информативна Редакцијасептември 27, 2015
 • Фестивалот Егзит ве потсетува на летото (ВИДЕО)

  Денеска сме на точно половина пат од изминатиот до следниот Exit, а сѐ уште актуелниот носител на титулата најдобар европски фестивал...

  Информативна Редакцијасептември 27, 2015
 • „Диско треска“ вечерва во МОБ

  „Диско треска“ е насловот на концертите кои денеска и утре од 20 часот ќе се одржат во Македонската опера и балет...

  Информативна Редакцијасептември 27, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: