//
Следи нѐ
To Top

Крис Браун и натаму на „црната листа“ поради претепување на Ријана

Пејачот Крис Браун веројатно ќе добие виза за Австралија, која е доведена во прашање поради неговиот карактер.

Имено, министерката за жени Микејлија Кеш претходно му препорача на министерот за имиграции на познатиот пејач да не му се одобри виза по повод најавената турнеја, бидејќи во 2009 година е осуден за семејно насилство откако ја претепа својата тогашна девојка Ријана, но оттогаш имаше две турнеи низ Австралија.

реклама

Меѓутоа, издадено е и формално соопштение да се разгледа одбивањето на неговата виза, потврди министерот за имиграции Питер Дутон, и Браун сега има 28 денови да вложи жалба и да објасни зошто му е потребно одобрување.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: