//
Следи нѐ
To Top

Шише шампањ продадено за над 100.000 долари

Шише шампањ „Круг“ од 1915 година е продадено на аукција во Њујорк за 116.375 долари и сега се останати само три шишиња од ова пенливо вино.

Продаденото шише шампањ се наоѓа во винаријата на шампањската куќа „Круг“ во северноисточниот француски регион Шампањ.

реклама

Освен шишето шампањ, анонимниот купувач добил и посета со тројца гости во регионот Шампањ и винариите на куќата „Круг“ во градот Рему, кои се во сопственост на конгломератот ЛВМХ.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 27, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 27, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 27, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: