Поврзи се со нас

Популарно.мк

Дуран Дуран: Нашите концерти се најдобри за „фаќање“ девојки!

Музика

Дуран Дуран: Нашите концерти се најдобри за „фаќање“ девојки!

Пејачот на британската група Сајмон Ле Бон (58) обожава да ја гледа публиката како танцува на нивните најголеми хитови.

Тие најавија турнеја, на која ќе го промовираат нивниот  14-ти албум.

– Паметните момчиња одеа на концертите на Дуран Дуран иако не ја сакаа нашата музија, затоа што таму секогаш имаше многу убави девојки, изјави пејачот на британската група Сајмон Ле Бон.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.