//
Следи нѐ
To Top

Дуран Дуран: Нашите концерти се најдобри за „фаќање“ девојки!

Пејачот на британската група Сајмон Ле Бон (58) обожава да ја гледа публиката како танцува на нивните најголеми хитови.

Тие најавија турнеја, на која ќе го промовираат нивниот  14-ти албум.

реклама

– Паметните момчиња одеа на концертите на Дуран Дуран иако не ја сакаа нашата музија, затоа што таму секогаш имаше многу убави девојки, изјави пејачот на британската група Сајмон Ле Бон.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: