fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Боби Мојсовски го снима спотот за песната „Погледни во мене“

МК Сцена

ФОТО: Боби Мојсовски го снима спотот за песната „Погледни во мене“

Актуелниот македонски пејач – Боби Мојсовски, најмногу познат на јавноста како вицешампионот на овогодинешниот X Factor Adria, деновиве го снима видео-записот за новиот сингл „Погледни во мене“, во кој учествува една од најубавите македонски модели.

Боби одлучи сепак да продолжи со проверениот тим и овој видео-запис да биде дело на режисерот Даниел Јовески.

Покрај многуте ангажмани и настапи по завршетокот на шоуто, Боби заедно со неговиот бенд ова лето успешно го одржа и првиот солистички концерт на градски плоштад во Охрид, а средствата беа донирани за хуманитарни цели.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.