//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Боби Мојсовски го снима спотот за песната „Погледни во мене“

Актуелниот македонски пејач – Боби Мојсовски, најмногу познат на јавноста како вицешампионот на овогодинешниот X Factor Adria, деновиве го снима видео-записот за новиот сингл „Погледни во мене“, во кој учествува една од најубавите македонски модели.

Боби одлучи сепак да продолжи со проверениот тим и овој видео-запис да биде дело на режисерот Даниел Јовески.

реклама

Покрај многуте ангажмани и настапи по завршетокот на шоуто, Боби заедно со неговиот бенд ова лето успешно го одржа и првиот солистички концерт на градски плоштад во Охрид, а средствата беа донирани за хуманитарни цели.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: