//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Димитар, Сара и Мартин ја претставија тајната до доброто здравје

Викендот којшто измина го одбележа најголемиот интерактивен настан за здрав животен стил во Македонија, Health, Fitness & Wellness Expo, кој беше наменет да ги промовира здравите навики и повисокиот квалитет на живот и траеше од 25 до 27 септември во просториите на Александар Палас.

Вчера љубители на спортот и здравиот начин на живот имаа можност да ја почувствуваат вистинската енергија и да се вклучат во Спининг часот кој беше организиран од најмодерниот фитнес и спа–центар, Synergy Fitness & Spa.

реклама

IMG_0252

Со тоа сите учесници и посетители на Health, Fitness & Wellness Expo во Александар Палас кои беа синоќа таму имаа можност да се вклучат во Спининг часот заедно со Димитар Атанасовски, ,Сара Мејс и пливачот Мартин Стефановски.

Спининг часовите во Synergy Fitness & Spa кои се водени од лиценциран спининг тренер, се вистински начин да го размрдате вашето секојдневие и да останете во одлична физичка кондиција и добро здравје.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 28, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 28, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 28, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: