//
Следи нѐ
To Top

Apple за три дена продаде 13 милиони iPhone 6S и 6S Plus!

Американската компанија „Епл“ оствари нова рекордна продажба по претставуавњето на моделите АјФон 6С и 6С Плус.

Епл за три дена од претставувањето на АјФон 6С и 6С продаде 13 милиони примероци.

реклама

АјФон 6С и 6С Плус го продолжуваат трендот на поместување на бројот на продадени уреди во првиет три дена од нивното претставување на пазарот. Минатата година продадени се 10 милиони примероци на АјФон 6 и 6 Плус, а една година претходно 9 милиони примерови од 5С и 5Ц.

Моделот АјФон 5 во првиот викенд од претствувањето е продаден во 5 милиони примероци.

Секој С модел е продаден во повеќе примероци од својот претходник. Ова е првпат продажбата од првиот ден да почне и во Кина.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Мобилни

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: