Следи нѐ
To Top

Кристијано Роналдо повторно во врска со многу привлечна манекенка

Шпанските медиуми пишуваат за новата љубов на Роналдо. Фудбалерот Кристијано Роналдо (30) е во врска е со шпанската манекенка Клаудија Санчез (23). 

Тие се запознале на забава во Барселона и наводно тоа била љубов на прв поглед.

реклама

Некои дури тврдат дека се верени. Клаудија со фудбалерот  поминала неколку дена во Мадрид, а Кристијано ја водел на романтични вечери.

На почетокот на годината напаѓачот на Реал Мадрид ја прекина врската со Ирина Шајк (29). Руската манекенка го нарече себичен и рече дека покрај него се чувствувала непријатно, несреќно и несигурно

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијасептември 30, 2015
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијасептември 30, 2015
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијасептември 30, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.