//
Следи нѐ
To Top

Почнува деветиот по ред фестивал на виното „Вино Скоп 2015“

Повеќе од 20 вински македонски брендови, вкусно мезе и деликатеси, вински коктели и вегански корнер придружени со добра музика, најавуваат организаторите на „Вино Скоп 2015“.

Манифестацијата почнува денеска во 17 часот на паркингот кај Аква Парк, позади салата Борис Трајковски, а ќе трае до недела.

реклама

Посетителите ќе имаат можност да слушнат шлагери, рок, ирска музика, филхармонија со преработки на светски хитови, реге, џез, блуз, руски традиционални песни, македонски хитови, фолк, етно, ска, самба, труби…

За музичкиот дел се задолжени Бојан Маровиќ, Дани Димитровска, Сара Мејс, Миле Кузмановски, Куку Леле, Eye Cue, Chill Play, Brass Brothers, Тони Зен и Флека, Лозано, Тијана Дапчевиќ, Суперхикс, Ристо Самарџиев, Тајзи, Бета Хаус, Самбанса, Коверленд, Калевала, Влатко Илиевски, Филип Џез Квартет, Кроз Роуд Блуз Бенд, Дј Славе, Дј Тина, Кепурдат, Rover’s Hangover, The Hounds, Караваниа, Дејан Цукиќ,…

Покровител на „Вино Скоп 2015“ е Град Скопје.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: