//
Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и потопло со слаб северен ветер

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и малку потопло со умерена облачност и со слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 17 до 23 степени.

реклама

Во Скопје слично време, сончево и малку потопло со умерена облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

Следува период на сончево и потопло време со умерена облачност. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, односно ќе се движи во интервал од 20 до 29 степени.

УВ-индексот ќе има вредност 5.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: