//
Следи нѐ
To Top

Принцот Вилијам спаси девојка повредена во сообраќајна несреќа

Војводата од Кембриџ почна да работи како пилот на хeликоптер на итна помош во јули.

Британката се  повредила во близина на Бедфордшир, откако ја загубила контролата на автомобилот, кој завршил на покривот. Принцот Вилијам (33) и пружил итна помош на самото место.

реклама

Освен што управува со хеликоптер, принцот дава и прва помош на повредените. Повредената девојка се опоравува во болница.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: