//
Следи нѐ
To Top

Принцот Вилијам спаси девојка повредена во сообраќајна несреќа

Војводата од Кембриџ почна да работи како пилот на хeликоптер на итна помош во јули.

Британката се  повредила во близина на Бедфордшир, откако ја загубила контролата на автомобилот, кој завршил на покривот. Принцот Вилијам (33) и пружил итна помош на самото место.

реклама

Освен што управува со хеликоптер, принцот дава и прва помош на повредените. Повредената девојка се опоравува во болница.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 1, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 1, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 1, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: