Поврзи се со нас

Популарно.мк

Дебата за справување со говорот на омраза и дискриминацијата во медиумите

Актуелно

Дебата за справување со говорот на омраза и дискриминацијата во медиумите

Справувањето со говорот на омраза и дискриминацијата – влијанието на уредниците и предизвиците со кои се соочуваат“ е темата на тргалезната маса што во организација на ЕУ, МИМ и Советот за етика ќе се одржи денеска во Скопје.

Тркалезната маса е дел од проектот „Медиумска опсерваторија на Југоисточна Европа“ кој што е финансиран од Европската Унија.

###

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.