//
Следи нѐ
To Top

Дебата за справување со говорот на омраза и дискриминацијата во медиумите

Справувањето со говорот на омраза и дискриминацијата – влијанието на уредниците и предизвиците со кои се соочуваат“ е темата на тргалезната маса што во организација на ЕУ, МИМ и Советот за етика ќе се одржи денеска во Скопје.

Тркалезната маса е дел од проектот „Медиумска опсерваторија на Југоисточна Европа“ кој што е финансиран од Европската Унија.

реклама

###

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: