//
Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и потопло – од вторник нови врнежи и пад на температурата

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне во западните делови ќе има зголемена облачност со повремени слаби врнежи од дожд.  Ќе дува слаб ветер од јужен правец. 

Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 22 до 27 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне се очекува зголемување на облачноста. Преку денот ќе дува слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе биде околу девет, а дневната ќе достигне до 25 степени.

Во текот на наредната недела времето ќе биде претежно променливо облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од  дожд, освен во вторник кога ќе биде стабилно и суво.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: