//
Следи нѐ
To Top

„Бекстејџ“ втора година по ред признат како Superbrand на Македонија

Втора година по ред, естрадниот магазин„ Бекстејџ“ е признат како Superbrand на Македонија. Во друштво на најдобрите и најуспешните компании од Македонија но и од регионот, Бекстејџ вторпат го добива ова престижно и посакувано признание.

Бекстејџ е естраден магазин кој што веќе седма година по ред ја живее својата телевизиска етапа. Низ годините се менуваа лицата,студиото, темите, фокусот…но квалитетот остана ист. Токму тоа е и факторот кој што го препозна стручното жири па и годинава го изгласа Бекстејџ за Superbrand на Македонија.

реклама

Ова е единствениот телевизиски формат којшто успеа веднаш до своето име, да го залепи логото на Superbrand на Македонија и тоа двапати.

– „Признанието доаѓа во вистински момент. Во време кога како последен формат од ваков калибар секојдневно се бориме за нови естрадни вести и приказни, во време кога домашната продукција полека но сигурно ја предава борбата…на нас, со едно од најпосакуваните признанија не само во Македонија туку и во регионот, ни потврдуваат дека сме на вистинскиот пат“ – изјави Јулија Цветковска, одговорен уредник на естрадниот магазин Бекстејџ.

Во друштво со најсилните од македонскиот пазар, повеќе од 12.000 потрошувачи и внимателно одбрани експерти го прогласија Бекстејџ за лидер во својата област, врз основа на критериумите за квалитет, сигурност, различност и емотивна привлечност, применувајќи ги меѓународните стандарди на Superbrands.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: