Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и ветровито – од утре Македонија ќе биде под влијание на влажен воздушен бран

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и ветровито – од утре Македонија ќе биде под влијание на влажен воздушен бран

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер претежно од северозападен правец. По одделни котлини има услови за слаба магла.

Утринската температура во земјава ќе се спушти во интервалот од 4 до 12 а највисоката дневна  од 20 до 27 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер претежно од северозападен правец.

Утринската температура во земјава ќе се спушти 11, а највисоката дневна ќе достигне до 25 степени.

Од среда нашето подрачје ќе биде под влијание на серија од влажни воздушни бранови од Медитеранот. Времето ќе биде променливо, а на места значително облачно со повремени врнежи од дожд кои локално ќе бидат обилни. Се очекува на повеќе места дневно да наврнат над 20 литри на метар квадратен воден талог. Дневните температури ќе бидат во опаѓање и ќе се движаат од 12 до 22  степена.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.